BOCZNICE.EU
Forum dyskusyjne dla członków galerii i sympatyków kolejnictwa

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prysły marzenia o nowoczesnej kolejce WKD

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BOCZNICE.EU Strona Główna -> Przewozy aglomeracyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
HansKloss
Site Admin

PostWysłany: 20 Lut 2009,10:34    Temat postu: Prysły marzenia o nowoczesnej kolejce WKD Odpowiedz z cytatem

Miały być nowe pociągi i linie rozgałęziające się do podwarszawskich miejscowości. Urzędnicy marszałka Adama Struzika, którzy przejęli Warszawską Kolej Dojazdową, nie dotrzymali żadnej obietnicy

Olbrzymi ścisk, hałaśliwe i rozklekotane wagoniki z lat 70. ubiegłego wieku - to codzienność na linii WKD do Milanówka i Grodziska Maz.
Pasażerowie na razie słyszą tylko obietnice władz Mazowsza, które przejęły kolejkę zamiast prywatnego inwestora.
A przetargu na wymianę całego taboru jak nie było, tak nie ma. Urzędnicy zamawiają za to kolejne ekspertyzy.
Zlecając kolejne analizy, urzędnicy doczekali się jednak kryzysu. Spodziewają się niższych wpływów do kasy Mazowsza. - Nasz budżet w obecnej sytuacji gospodarczej jest znacznie ograniczony i nie jesteśmy w stanie pokryć kosztów zarówno modernizacji, jak i zakupu taboru dla WKD.
Jednak eksploatowane teraz wagoniki nie mogą jeździć w nieskończoność. Urząd Transportu Kolejowego zezwolił na ich kursy do 2015 r. Jeśli do tego czasu nie uda się całkowicie wymienić taboru, WKD nie będzie miało czym wozić podróżnych.

Resztę przeczytacie tu : Gazeta.pl/Stołeczna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jacek Z.

PostWysłany: 22 Kwi 2010,9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest wprawdzie jeszcze jeden nieco nowszy EN95. Akurat tak się zdarzyło, że byłem w nim w trakcie tego niefortunnego zderzenia z dostawczakiem (który nie wiadomo skąd nagle znalazł się na przejeździe).

W tamtych czasach (nie interesowałem się wtedy jeszcze koleją) wewnętrznie tak mi przypominał on 14WE jeżdżące na SKM, że dałbym się prawie poszatkować, że to czym jechałem to był nie EN95, lecz "Halny". Już miałem nawet pytać tutaj, czy pociągi SKM były testowane na linii WKD...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BOCZNICE.EU Strona Główna -> Przewozy aglomeracyjne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: