Bocznice.eu - galeria fotografii kolejowej

Home > Koleje wąskotorowe, parkowe, linowe, muzea, skanseny, eksponaty, parowozy > Skanseny

U nas kiedyś na szopie...

pamiętam jak naczelnik Wróbel, a kawał chłopa z niego był poszedł za szopę obaczyć jak tam wygląda i aż ryknął – Jarząbek ty jeronie!
Po chwili wpadł jak dziki cały czerwony z nerwów na kuźnia i kazał chłopom Bednarkowi i Lipkowi dobrze kosę wyklepać i przynieść mu ją do biura. Chłopy aż na baczność przed nim stanęli kiedy naczelnik wydawał im polecenia.
Jarząbek gdy tylko zobaczył naczelnika Wróbla z kosą w reku o mało nie narobił w gacie, ale ten tylko powiedział tak – „synek, jeronie, jak mi tego trawiska za szopą kole suwnicy nie wykosisz dzisiaj do wieczora to ja te kosę na sztorc postawie i przegonie cię po całej szopie żeby wszyscy mieli z Ciebie ubaw.
I tak Jarząbek całą szychtę kosił za szopą a naczelnik co chwila patrzoł, czy oby się chłopina nie zmęczył ino za szybko i robota będzie zrobiona jak Bóg przykazał.
Jarząbek stanął na wysokości zadania, plac
wykosił a nazajutrz Wróbel chodził po szopie z rogalem na twarzy i chwalił Jarząbka, jaki to dobry z niego chop do roboty a szopa chociaż raz zamiast oliwą pachniała świeżo skoszoną trawą.”


Opisane zdarzenie jak i postacie są fikcyjne

Skansen TOZK w Pyskowicach

DSC03618am.jpg j_edk.jpg DSC_8606_JPG_Sapia.jpg j_skansen.jpg DSC03633am.jpg
Add your comment 
Name Comment
Wpisz ciąg znaków od końca EU0601 (Uwaga - wielkość liter ma znaczenie. !!!)
 :clap: Laughing :lol: Razz :-P Very Happy :-D Smile :-) Neutral :-| Sad :-( Crying or Very sad :cry: Cool 8-) Surprised :-o Confused :-? Embarrassed :oops:  :star: Shocked :shock: Mad :-x Rolling Eyes :roll: Wink ;-) Idea :idea: Exclamation :!: Question :?: