Bocznice.eu - galeria fotografii kolejowej

Home > Koleje wąskotorowe, parkowe, linowe, muzea, skanseny, eksponaty, parowozy > Skanseny

Panorama Skansenu...

...w Chabówce. Widok z Zakopianki.

DSC_8606_JPG_Sapia.jpg j_edk.jpg j_skansen.jpg DSC_8621.JPG DSC03633am.jpg

Comment 1 to 6 of 6
Page: 1

zdzichu   [Apr 27, 2009 at 11:13 PM]
A mnie zbesztali za przejarane niebo... Razz Wink
EP09-001   [Apr 28, 2009 at 10:24 AM]
Nie Zdzichu, nie zbeształem Cię, pokazałem tylko że kij ma dwa końce. Ty nie lubisz ciemności, mnie nie odpowiada niebo w wersji przejaranej. A z przejaraniem można powalczyć. Najlepiej wytłumaczy ci to Szymon0975, który zdradził mi swój sposób na normalne niebo.
Odnośnie tego zdjęcia po cieniu rzucanym przez drzewa widać, że było robione pod słońce, a to nie sprzyja uzyskaniu normalnej barwy nieba. Choć można było powalczyć o lepszy efekt. Ocena 3*
zdzichu   [Apr 28, 2009 at 11:48 AM]
Ja ocenię zdjęcie tylko jako fotkę w charakterze poglądowym, nie w artystycznym i dam 4(+). Wink
szymon0975   [Apr 28, 2009 at 01:06 PM]
OK. Zdradzam Wink Sposób na niebo wydaje się być prozaicznie prosty, aczkolwiek kosztowało mnie to sporo eksperymentowania.
Idea Robiąc zdjęcia lokowi, pociągowi i innym przedmiotom (również elementy
naturalne typu drzewa itp) trzeba ostrość (automatycznie odbywa się przy tym pomiar światła - ustawienie w aparacie na pomiarze matrycowym) łapać prawie pół na pół na niebo i obiekt fotografowany.
Już tłumaczę o co chodzi - np jadący ze słońcem elektrowóz łapię w ten sposób, że ostrzę go na wysokości izolatorów od patyków w mniej więcej takiej proporcji 45-48% loka i 55-52% nieba (dzieląc kadr na pół poziomą wirtualną linią).
Podobnie postępować można z innymi ujęciami w "niesprzyjających warunkach"
Exclamation Zaznaczam od razu, że nie jest to złoty środek, ani recepta na "przegrzane niebo", jest to tylko podpowiedź jak można robić, jak ja to robię, i tak jak zaznaczyłem na początku, ja szukałem sam sposobu i zajęło mi to sporo czasu i energii, ale zachęcam, aby szukać samemu własnego sposobu, a przede wszystkim do ćwiczenia, bo nawet po przeczytaniu i zrobieniu zdjęcia według podpowiedzi efekt może być dalece odbiegający od tego co byśmy chcieli zobaczyć.
Życzę wszystkim jak najlepszych ... chwil z aparatem w ręku Wink
zdzichu   [Apr 28, 2009 at 01:32 PM]
Dōmo arigatō! Spasiba! Przy najbliższej okazji sposób przetestuję. Wink
ceski   [Apr 28, 2009 at 04:22 PM]
polecam również darmowy program Picasa

Comment 1 to 6 of 6
Page: 1

Add your comment 
Name Comment
Wpisz ciąg znaków od końca EU0601 (Uwaga - wielkość liter ma znaczenie. !!!)
 :clap: Laughing :lol: Razz :-P Very Happy :-D Smile :-) Neutral :-| Sad :-( Crying or Very sad :cry: Cool 8-) Surprised :-o Confused :-? Embarrassed :oops:  :star: Shocked :shock: Mad :-x Rolling Eyes :roll: Wink ;-) Idea :idea: Exclamation :!: Question :?: